Bir YPG Rüyası :D ”Afrin’i Türk Ordusundan Zorla Alacağız”

ABD destekli terör örgütü Suriye Demokratik Güçleri SDG Genel Komutanı yaptığı açıklamada, örgütün Afrin bölgesini Türk ordusundan ve müttefiklerinden zorla alma kararı aldığını söyledi.

12:06:26 | 2019-03-31

Bu haber 74 kez okundu.

Mazlum Kobane Kürt Sterk TV röportajında, “Afrin’i özgürleştirmek için düzenlemeler hazırlıyoruz ve yapıyoruz. Bu bir askeri mesele olduğundan herkes, uygun olduğu zaman alma aşamasının başlayacağını bilmeli” dedi.

Mazlum Kobane, YPG ve Kadın Koruma Birimleri YPJ de dahil olmak üzere tüm SDG gruplarının, savaş başladığında Afrin’i işgal etmeye hazır olduklarını onayladığını ekledi.

Mazlum Kobane, “Afrin yalnızca Kürt bölgesi değil, Suriye bölgesi, Suriye topraklarının tamamını korumak Suriye Demokratik Güçlerinin görevi içinde” dedi.

Türk ordusu ve Suriye’li müttefikleri, Kürt güçleriyle kısa bir savaşın ardından 2018’in başında Afrin’i terör örgütü YPG’den temizledi.

Stratejik bölgeyi kaybetmesine rağmen, Kürt savaşçılar Afrin’in güney ve güneydoğusunda birkaç pozisyonda kaldı.

Ancak, Suriye Rejim Ordusu ve Rus kuvvetleri şimdi bu pozisyonlarda konuşlandırılıyor. Bu pozisyonlara tedarik edilen tüm yollar da Rejimin doğrudan kontrolü altında.

Bu durum nedeniyle, terör örgütü SDG’nin bölgede herhangi bir işgal girişimi gerçekleştirmesi için Şam’la bir anlaşmaya ihtiyacı olacak.

Kuzeydoğu Suriye’yi işgal altında tutmak için hiç bir gücü bulunmayan terör örgütünün ABD ve koalisyon desteğine ihtiyacı olduğu biliniyor.
ETİKET :  ABD.Suriye Türkiye Ypg

Tümü