Van’da PKK operasyonu: 14 gözaltı

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüğü tespit edilen 14 şüpheli hakkında operasyon gerçekleştirildi. Şüphelilerden birinin Van’da eylem hazırlığında olduğu öğrenildi. Operasyonda tüm şüpheliler gözaltına alınırken ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve silah malzemesi ele geçirildi.

15:24:22 | 2019-04-24

Bu haber 90 kez okundu.

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK silahlı terör örgütünün ve işbirlikçilerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar kapsamında yeni bir gelişme yaşandı.

14 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Van Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 23 Nisan 2019 günü PKK/KCK silahlı terör örgütünün kırsal yapılanması içerisinde faaliyet yürüten ve Van’a eylem için gelen 1, örgütün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet yürüttüğü, yasadışı pankart hazırlama/asma eyleminde bulunduğu, Van’da mahalle, sokak olaylarına taş, molotof, havai fişek ve EYP kullanmak suretiyle karıştığı tespit edilen 13 şüpheli olmak üzere 14 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Ekiplerce gözaltına alınan şüphelilerin ikamet, işyeri ve üst aramalarında 1 asdet Kalaşnikof Marka Silah, 3 adet şarjör, 67 adet fişek ve çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada; “Silahlı Terör Örgütleriyle mücadele kapsamında hukuk devleti ilkelerine bağlı ve insan haklarına saygılı görev anlayışı çerçevesinde, gerek toplumun tüm katmanlarıyla gerekse terörle mücadele eden diğer kurumlarla koordinasyon ve işbirliği içerisinde halkımızın huzuru, devletimizin selameti için her türlü terör olayını önlemeye yönelik çalışmalarımız kararlıkla sürdürülmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır” dedi.
ETİKET :  Van PKK

Tümü